Grønbjerg Friskole har et menneskesyn, der tager sit udgangspunkt i det Grundtvig / Koldske. Det enkelte individ udvikles gennem fællesskabet med andre. Vi har stor fokus på trivsel, fællesskab og faglighed. I vores hverdag arbejder vi blandt andet med: fortælling, udeskole, idræt, opdag og fagdag. Vi er ca. 90 elever med SFO, børnehave og vuggestue. Vi har 18 års erfaring som friskole. Vores bestyrelse...
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Spjald. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Vi har gennemgået denne uges tilbudsaviser fra SuperBrugsen og Kvickly i Spjald og fundet nogle fremragende tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud, hvor du kan spare penge på vin og kød.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Spjald.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Spjald.
Holstebrovej 12 er netop kommet til salg til hele 998.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Spjald.
Seneste opdateringer fra Midt- & Vestjyllands Politi på X: https://t.co/EuNxLDMZQl
Drømmer du om storslået natur og en rejse i roligt tempo? Så er en sejlads med Hurtigruten langs Norges kyst et oplagt valg – og lige nu er der gode kampagnetilbud med besparelser på op til 20 %.
Hos Jysk Rejsebureau oplever de, at Japan er et af de mest eftertragtede rejsemål for familier, der søger mere end sol og strand. Her venter et land fyldt med kontraster, hvor moderne teknologi møder gamle traditioner – og hvor hele familien kan få oplevelser, der sætter sig fast for livet.